Vytvoření reklamy může být složité a nákladné a více značek považuje generativní umělou inteligenci za prostředek, jak tento proces zmírnit.
Reuters oznámily, že velké reklamní agentury jako WPP a nadnárodní korporace jako Unilever hledají generativní AI, aby snížily marketingové náklady a zároveň vytvořily více reklam.
Klienti WPP Nestlé a Mondelez, výrobci Oreo a Cadbury, používali k vytváření reklam DALL-E 2 od OpenAI. Jedna reklama na Cadbury běžela v Indii s videem vytvořeným umělou inteligencí, na kterém bollywoodský herec Shah Rukh Khan zval chodce k nakupování v obchodech. Řekl to generální ředitel WPP Reuters úspory z generativní umělé inteligence mohou být „10 až 20krát“.
Společnost Unilever vytvořila své vlastní generativní reklamní nástroje AI a použila je k psaní her pro jeden ze svých šamponových produktů.
Ale jak se stále více značek snaží používat generativní AI k vytváření více reklam, otázka, zda potřebují dát lidem vědět, že je AI generovaná, staví svou ošklivou hlavu. Velké společnosti s umělou inteligencí podepsaly dohodu s Bílým domem o vývoji technologie vodoznaků pro označení něčeho vyrobeného pomocí nástrojů umělé inteligence. Teoreticky by pod toto pravidlo mohly spadat reklamy generované umělou inteligencí.
Ken Sickles, hlavní produktový ředitel společnosti Digimarc pro digitální vodoznaky, říká The Verge že by měly existovat standardní zásady pro označování obsahu generovaného umělou inteligencí.
„Marketingový obsah je technicky originální obsah AI a při pohledu na něco je důležitý kontext,“ říká Sickles. „Označování obsahu je skvělé, protože přináší kontext, ale musí kolem něj existovat standardní politika.“
Marketing a reklama byly součástí rané vlny osvojitelů generativní umělé inteligence, kteří používali jazykové modely k psaní textů – slova v reklamě, která vás přesvědčila, abyste si koupili stejný šálek kávy, jaký drží vaše oblíbená celebrita. Generativní AI copywritingový nástroj Jasper se stal jedním z miláčků technologického světa v roce 2022, kdy bylo oznámeno, že společnost získala 125 milionů dolarů na financování série A.
A online značky také začaly experimentovat s generativní AI. Například společnost Adore Me zaměřená na spodní prádlo přímo pro spotřebitele si pohrála s technologií, aby přišla na to, jak prodávat podprsenky a další intimní oblečení, aniž by se zabývala cenzurou. To je však ještě potřeba uvést do praxe.
Informovaly o tom společnosti využívající generativní umělou inteligenci pro reklamu Reuters stále mají obavy, zda jejich reklamy AI mohou získat ochranu autorských práv a bezpečnostní rizika při používání AI.