A render of Pillonel’s design.

Ken Pillonel – modder nejlépe známý pro vytvoření iPhonu s portem USB-C – se ve svém nejnovějším projektu pokouší vylepšit design nabíjecího pouzdra pro Apple AirPods Pro. Skutečná bezdrátová sluchátka byla kritizována zastánci práva na opravu za konstrukci, která do značné míry závisí na lepidle, což ztěžuje výměnu součástí bez rozbití pouzdra.

„Ujímám se významného projektu, abych demonstroval, jak mohl být jeden z nejpopulárnějších gadgetů současnosti – AirPods Pro od společnosti Apple – snadno opravitelný s minimálním úsilím,“ říká Pillonel v tiskové zprávě. “Mým primárním cílem je povzbudit spotřebitele, aby si více všímali svých možností, a motivovat výrobce, aby upřednostňovali udržitelnost.”

Pillonel se ve svém projektu pokusil znovu vytvořit každou součást nabíjecího pouzdra AirPods Pro, než je upravil tak, aby byly drženy pohromadě spíše maticemi a šrouby než lepidlem. Úpravy usnadňují vstup do nabíjecího pouzdra bez jeho rozbití za účelem výměny baterie – není nutné pájení.

Render podle Pillonelova návrhu.Obrázek: Ken Pillonel

Projekt se zaměřuje na nabíjecí pouzdro AirPods Pro; Pillonel zatím není připraven na to, aby samotná sluchátka byla opravitelná. „Samotná sluchátka jsou menší a je pro mě mnohem těžší napodobit jejich design pomocí nástrojů, které právě mám,“ říká inženýr. The Verge. Pillonel však doufá, že by jednoho dne mohl být schopen provést podobné úpravy sluchátek v budoucím projektu a věří, že na ně lze aplikovat podobné principy designu.

Zatímco množství lepidla přítomného v modifikovaném pouzdře je ve srovnání s původním designem Applu sníženo, Pillonel přiznává, že stále používá trochu, aby držel některé magnety na místě. „Pokud je přesto chcete z nějakého důvodu vyměnit, používám kyanoakrylátové lepidlo, které lze snadno odstranit namočením do acetonu, na rozdíl od zeleného lepidla Apple, které působí jako beton,“ říká.

Tato úprava se také týká pouze AirPods Pro první generace. Pillonel říká, že zatím nedokázal otevřít nabíjecí pouzdro sluchátek druhé generace, aniž by ho rozbil.

Stejně jako u svých předchozích projektů dává Pillonel svá schémata k dispozici každému, kdo se chce o projekt sám pokusit. Pokyny pro přístup k souborům naleznete na konci jeho videa, ale uvědomte si, že pokud k nim chcete mít přístup zdarma, budete si muset zaregistrovat účet ProtonMail. Pillonel také distribuuje soubory svých projektů prostřednictvím svého Patreonu.

Read More

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *