Porota stále nerozhoduje o tom, zda přijetí umělé inteligence skutečně bude znamenat konec lidstva, jak jej známe, ale mezitím jsme i nadále svědky rozmachu startupů s umělou inteligencí a uzavírání obchodů s umělou inteligencí. V rámci nejnovějšího vývoje přichází generativní startup založený na umělé inteligenci s názvem Loora tajně s počátečním financováním ve výši 9,25 milionu dolarů na zlepšení konverzačních dovedností lidí v angličtině, bez ohledu na téma, prostřednictvím hlasových interakcí za chodu. se stejnojmenným asistentem Loora iOS.

Na rozdíl od většiny současných generativních aplikací umělé inteligence, které jsou založeny na textu – vypisujete výzvy pro ChatGPT, Midjourney a ostatní – je Loora zcela zaměřena na zvuk. To znamená, že s ním mluvíte, abyste se učili, jako byste to mohli dělat s lidským učitelem, a Loora vám odpoví. Startup tvrdí, že jeho učitel umělé inteligence dokáže porozumět a pomoci zlepšit špatnou angličtinu každého a špatný anglický přízvuk v jakémkoli tématu pod sluncem.

Financování pochází hlavně od tří investičních specialistů v rané fázi: Emerge vede kolo, účastní se Two Lanterns Venture Partners a Kaedan Capital (a také různí andělé).

Loora se sídlem v Tel Avivu, která byla zahájena v roce 2020, se možná dnes vynoří z tajnosti, ale Roy Mor, generální ředitel, který spoluzaložil společnost s Yontim Levinem, poznamenal, že společnost již nějakou dobu potichu funguje a již se přihlásil tisíce“ platících zákazníků – spotřebitelů a prosumerů, kteří chtějí nebo (pro práci) potřebují zlepšit své znalosti angličtiny a používají k tomu aplikaci Loora.

A na oplátku Loora tuto interaktivitu využívá k dalšímu rozšiřování své znalostní báze.

Mor, absolvent strojového učení z Mobileye, řekl, že se s Levinem (CTO Loory) rozhodli zaměřit se na výuku jazyků a konkrétně na angličtinu, a to z několika důvodů.

První je, že angličtina je v současnosti nejběžnějším jazykem, který se v současnosti učí, s více než 1 miliardou studentů po celém světě. (A plán je zatím zůstat u angličtiny.)

Druhým je, že i když na světě již existují desítky (ne-li více) populárních online platforem pro výuku jazyků, našli mezeru, pokud jde o zvládnutí konverzační angličtiny v prostředí individuální výuky.

Na jednom konci jsou aplikace pro výuku jazyků. Platformy jako Duolingo, Memrise a Babel, Mor řekl, „odvádějí skvělou práci, ale většinou se starají o příležitostné publikum. Typický uživatel může stejně snadno používat TikTok jako jednu z těchto aplikací a může vám poskytnout základní dovednosti, ale ne o mnoho víc. “Moc si objednat kávu je skvělé,” řekl Mor, “ale pokud chcete pracovat v angličtině, není to dost relevantní.” A jsou omezeni tím, co mohou dělat s hlasovými interakcemi, které mají.

Na druhém konci jsou lidští lektoři, ať už osobně nebo online prostřednictvím videokonferencí, kteří se mohou zdokonalovat v konkrétních tématech, která byste mohli chtít nebo potřebujete probrat, naslouchat vám a utvářet svou výuku na základě vašich konkrétních potřeb. “Ale pro mnohé jsou tito skuteční lektoři neúměrně drazí,” vysvětlil.

Řešení nevyhnutelně přineslo pokroky v technologii. Opírající se o novou vlnu generativní umělé inteligence – popularizované službami jako ChatGPT od OpenAI a Midjourney ilustrátorem, který vytváří obrázky založené na verbálních výzvách – Loora vybudovala lektora v angličtině, který reaguje na výzvy ke konverzaci a přichází s výzvami ke konverzaci, když se Nenapadá mě nic a rozumí a reaguje na to, co mu říkáte, aby vám poskytl návod, jak zlepšit svou mluvenou angličtinu.

Mor řekl, že zpočátku, v roce 2020, Loora vybudovala své vlastní velké jazykové modely. Ale teď, když se tyto staly široce dostupnými, využívá pro své služby celou řadu z nich – některé se lépe hodí pro různé úkoly, takže se různé LLM používají například pro otvíráky (když někdo začne používat aplikaci), pro první konverzace, následné konverzace, různá témata a jiné pro „paměť“ aplikace každého uživatele. Loora používá tyto LLM třetích stran, řekl, “ale trénujeme na našich vlastních datech.”

Aby bylo jasno, Loora nepřijímá zvuk jako takový – to je stále velmi rodící se oblast, přičemž společnosti jako Meta spustily Voicebox, svůj první pokus v tomto prostoru, teprve začátkem tohoto měsíce; a jiní v akademické sféře teprve začínají zjišťovat, jak a kde by mohl hlasový vstup a rozhraní fungovat. Ale používá mix, ve kterém je zvuk zásadní složkou, vzhledem k tomu, že cílem je zlepšit mluvenou angličtinu.

„Používáme model převodu řeči na text, protože naše modely konverzační a gramatické zpětné vazby spoléhají na textový vstup,“ řekl Mor, ale spolu s tím: „Samotnou řeč také používáme k posouzení a poskytnutí zpětné vazby ohledně výslovnosti, prozódie a plynulost, stejně jako porozumění sentimentu.“

To také znamená, že aplikace má své vlastní omezení, protože existuje: Loora se zaměřuje na mluvení, nikoli na čtení a psaní, a zdá se, že musíte mít alespoň nějaké znalosti angličtiny – spíše než žádnou – abyste mohli začít. . Bude zavedeno nějaké čtení, řekl Mor, s nadcházejícím modulem, který poskytne texty ke čtení jako kotvu pro následnou diskusi. Ale psaní teď opravdu není na stole.

To znamená, že i když se Loora rozhodně chystá udělat něco jiného, ​​než co nyní nabízejí jiné aplikace pro výuku jazyků na trhu, pokud chcete ovládat jazyk, stejně jako ostatní, budete jej pravděpodobně muset používat v tandemu s jinými zkušenosti s učením.

Přesto se zdá, že příchod Loory je významným pokrokem v tom, co je dnes na trhu, a z dlouhodobého hlediska bude pravděpodobně jen jedním z mnoha snah o vylepšení audio rozhraní pro generativní služby AI.

„Od roku 2016 spolupracujeme s průkopnickými společnostmi v oblasti umělé inteligence, takže Loora přirozeně zapadala do našeho portfolia. V roce 2020 již spoluzakladatelé Roy Mor a Yonti Levin rozpoznali potenciál generativní umělé inteligence pro výuku jazyků a vydali se na misi využít ji ve prospěch společnosti, daleko před zavedením ChatGPT,“ řekla Liad Rubin, generální partnerka. na Emerge, v prohlášení. „Všeobecné generativní modely umělé inteligence jsou účinné při provádění obecných úkolů, ale existuje obrovská výhoda při vytváření a výcviku umělé inteligence speciálně pro doménu. To je důvod, proč si Loora představila a postavila svého učitele umělé inteligence s jediným cílem – vyučovat angličtinu, a vytvořit tak jedinečné řešení nové generace pro virtuální výuku angličtiny. Jsme rádi, že můžeme být součástí této cesty.“

Read More

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *