NEW YORK, 29. srpna (Reuters) – Mateřská společnost Facebooku Meta (META.O) v úterý uvedla, že odhalila spojení mezi lidmi spojenými s čínskými vymáháním práva a dlouhotrvající, ale do značné míry neúčinnou operací, která má pozitivně ovlivnit lidi na sociálních sítích o Číně. .
Gigant sociálních médií odstranil přibližně 7 700 účtů na Facebooku a stovky dalších stránek, skupin a účtů na Instagramu spojených s takzvanou kampaní „Spamouflage“, jejíž prvky jsou aktivní od roku 2018, uvedl ve čtvrtletní bezpečnostní zprávě.
Síť „Spamouflage“ se v posledních několika letech zabývala prudkými aktivitami a prosazovala pozitivní narativy o Číně a negativní komentáře o Spojených státech, západní zahraniční politice a kritice čínské vlády.
S nejnovější zjištěnou aktivitou vedoucí pracovníci Meta uvedli, že věří, že „Spamouflage“ se stala dosud největší známou operací ovlivňující více platforem s přítomností v nejméně 50 službách.
Shluky falešných účtů kampaně byly provozovány z různých částí Číny, ale sdílely digitální infrastrukturu a zdálo se, že fungují s jasnými směnami, včetně přestávek na oběd a večeři v pekingském čase, řekla Meta.
Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že si není vědomo zjištění, ale dodalo, že jednotlivci a instituce často spouštěly kampaně proti Číně na platformách sociálních médií.
“Doufáme, že příslušná společnost dodržuje zásadu objektivity a nestrannosti a vyhýbá se dvojímu standardu. Skutečně identifikujte, co jsou lži a fámy, co je pravda, a účinně eliminujte nepravdivé informace související s Čínou,” řekl mluvčí ministerstva zahraničí Wang Wenbin. když se na to ve středu zeptali na tiskové konferenci.
Síť „Spamouflage“ nejprve začala zveřejňovat příspěvky na velkých platformách, jako je Facebook, YouTube a Twitter, nyní nazvané X. Nedávná aktivita ukázala, že rozšířila svou stopu i na menší platformy, jako je Medium, Reddit, Quora a Vimeo, uvedla společnost. .
Shromáždila kolem 560 000 sledujících pro své stránky na Facebooku, ale manažeři Meta uvedli, že věří, že většina účtů jsou padělky, které byly zakoupeny od komerčních provozovatelů spamu v místech jako Vietnam a Bangladéš.
Řekli, že kromě toho viděli jen málo důkazů o skutečném publiku nebo angažovanosti.
“Tato operace byla rozsáhlá a hlučná, ale snažila se dostat za vlastní falešnou echo komoru,” řekl Ben Nimmo, vedoucí zpravodajské služby Global Threat Intelligence.
V jednom případě, který naznačuje spamové pozadí účtů, facebooková stránka, která dříve publikovala čínské reklamy na spodní prádlo, náhle přešla na psaní anglických příspěvků o nepokojích v Kazachstánu, řekl Nimmo.
Reportáž Katie Paul; Další zprávy od Liz Lee v Pekingu; Střih David Gregorio a Miral Fahmy
Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.
Získat licenční práva, otevře novou kartu
Read More