Chcete více fintech novinek do vaší schránky? Zaregistrujte se zde.
Společnost pro finanční automatizaci Ramp koupila Cohere.io, startup, který vytvořil nástroj zákaznické podpory poháněný umělou inteligencí, uvedly společnosti exkluzivně pro TechCrunch.
Cohere.io se sídlem v New Yorku, založené v roce 2020 (nezaměňovat s Cohere, dalším startupem s umělou inteligencí, který nedávno získal kapitál), získalo 3,1 milionu dolarů v počátečním kole financování vedeného společností Initialized Capital, později přidalo dalších 400 000 dolarů na financování. Mezi další podporovatele patří Y Combinator, BoxGroup, Soma Capital, Shrug Capital a Chapter One. Mezi investory Angel patří generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Plaid Zach Perret, Elad Gil, Naval Ravikant, Eric Wu z Opendoor, Prasanna Sankaranarayanan, spoluzakladatelé Ramp Eric Glyman a Karim Atiyeh a Jack Altman.
Dohoda je první akvizicí Ramp od doby, kdy koupila Buyer, platformu „negotiation-as-a-service“, která tvrdila, že svým klientům ušetří peníze za nákupy velkých vstupenek, jako jsou roční softwarové smlouvy, v srpnu 2021 a druhou od svého založení v roce 2019. . Finanční podmínky nebyly zveřejněny.
Jak již dříve uvedl TechCrunch, tři spoluzakladatelé společnosti Cohere, Yunyu Lin, Jason Wang a Rahul Sengottuvelu (CTO), se poprvé setkali během studia na Duke University. Zajímavé je, že Lin později odešel pracovat pro Ramp, ale ostatní během pandemie vystudovali.
Po roce Lin opustil Ramp, aby pomohl založit Cohere.io. Lin, Sengottuvelu a tři další inženýři se nyní připojili k Ramp, aby řídili projekty související s AI s cílem řešit problémy zákazníků Ramp „zcela novými a radikálně efektivnějšími způsoby“. K týmu Ramp se připojuje také jeden prodejce (Wang opustil Cohere v roce 2021).
Cohere.io řekl TechCrunch v době jeho zvýšení v roce 2021, že jeho cílem bylo zlepšit vzdálenou plochu a sdílení obrazovky. S technologií Cohere mohou podniky pomoci zákazníkům „během několika sekund“ tím, že převezmou okamžitou kontrolu nad jejich obrazovkou bez jakéhokoli stahování nebo nastavování na straně zákazníka.
Tato snadnost použití přinesla startupu více než 50 platících zákazníků za jeho produkt, včetně vítěze TechCrunch Disrupt 2020 Canix, CopyAI, Ramp a dalších. Od té doby však Cohero.io přešlo ze sdílení obrazovky na automatizaci podpory založenou na LLM. Říká, že používá generativní AI a LLM (režim velkého jazyka) „už před příchodem ChatGPT“ k extrahování historických dat zákaznické podpory společností a jejich použití na podobné otázky v budoucnu.
Automatizační produkt společnosti byl používán týmy jako Ramp a Deel k vytváření „vysoce kvalitních znalostí podpory“ ze stávajících interakcí se zákazníky a automaticky vyřešil až 60 % tiketů, uvedla společnost. V rámci akvizice společnost Ramp uvedla, že všichni zákazníci budou i nadále obsluhováni „v režimu údržby“, ale své úsilí zaměří na přizpůsobení automatizačního produktu založeného na LLM tak, aby pomohl zákazníkům společnosti Ramp automatizovat jejich pracovní postupy a lépe využívat a porozumět údajům o jejich výdajích. .
I když zakladatelé Cohere odmítli prozradit tvrdá čísla tržeb, uvedli, že společnost zaznamenala 150% meziroční nárůst tržeb a v době akvizice na konci se rozrostla na více než 200 zákazníků (včetně Rippling, Loom a SecureFrame). z minulého měsíce. Samotná Ramp má více než 15 000 zákazníků.
Poděkování za obrázky: Ramp/Cohere.io
Generální ředitel Ramp Glyman řekl TechCrunch, že přístup Cohere.io vyčníval od ostatních chatbotů na trhu, kteří vyžadují, aby zaměstnanci ručně definovali a odpovídali na různé varianty zákaznických otázek, aby zajistili přesné odpovědi.
Lin řekl: „Existuje spousta prodejců, kteří dělají nějakou automatizaci. A historicky se celá řada z nich zaměřovala na jednodušší případy použití, jako je například e-commerce nebo jednoduché spotřebitelské SaaS, na které celkový počet otázek, na které mohou lidé klást odpovědi, není tolik.“
Sengottuvelu řekl, že rozlišovacím znakem Cohere je jeho schopnost generovat obsah pro „i velmi vzácné otázky“ a pro „složité podniky se složitými produkty, jako je Ramp“.
Konkrétně dodal, že produkt automatizace Cohere využívá stávající centrum nápovědy a data lístků k vytváření pracovních postupů a určení oblastí pro zlepšení v samoobslužných systémech. Cohere také poskytuje „komplexní“ výkonnostní metriky, které podnikům poskytují přehled o efektivitě jejich samoobsluhy v různých kategoriích produktů.
Počáteční projekty zahrnují „ještě automatizaci pracovních postupů,“ řekl Sengottuvelu, dokončením vícekrokových procesů jménem zákazníků a také zlepšení schopnosti Ramp analyzovat velké sady nestrukturovaných i strukturovaných dat, „aby zákazníci vždy získali nejlepší cenu. software.” Například Ramp používá projekt Jsonformer společnosti Sengottuvelu – který umožňuje vývojářům nastavit přísná omezení toho, co mohou LLM vyrábět. Protože Ramp pracuje s masivními sadami nestrukturovaných dat, Jsonformer pomáhá společnosti převést tato data do strukturovaného formátu, „který se snadněji analyzuje a používá,“ řekl Ramp. Ve skutečnosti nová funkce cenového zpravodajství společnosti využívá technologii k získávání podrobností ze smluv, faktur a účtenek ve snaze získat pro své zákazníky spravedlivější cenu od jejich prodejců.
Je pozoruhodné, že Ramp nebyl podle zakladatelů jediným nápadníkem Cohere.io.
„Dostali jsme další nabídky od některých hráčů v oboru, kteří viděli velkou hodnotu generativní umělé inteligence, ale věříme, že velká část hodnoty generativní umělé inteligence bude patřit společnostem, které mají přístup k těmto zákaznickým datům, a Ramp je mimo tyto společnosti. , v podstatě. A je to jedna z nejrychleji rostoucích společností v oblasti technologií, zvláště v tomto makroprostředí,“ řekl Lin.
Pro Ramp’s Glyman bylo od počátku zřejmé, že jakmile jeho společnost začala používat Cohere.io, „najednou byla většina lístků správně zodpovězena automatizovaným způsobem“.
“Vlastně to opravdu fungovalo,” řekl. “Technická vyspělost týmu byla daleko za vším, co jsme kdy viděli.”
Máte tip na novinky nebo interní informace o tématu, kterým jsme se zabývali? Rádi bychom od vás slyšeli. Můžete mě kontaktovat na [email protected]. Nebo nám můžete napsat poznámku na [email protected]. Rádi respektuji žádosti o anonymitu.