Minulý měsíc aplikace Artifact news představila uživatelům možnost označit článek jako clickbait. Nyní aplikace založená Kevinem Systromem a Mikem Kriegerem spustila novou funkci, která umožňuje umělé inteligenci přepsat titulek, pokud na takový článek narazíte.
Tvůrci aplikace uvedli, že pokud uživatel označí název jako clickbait, aplikace zavolá model GPT-4, aby přepsal titulek.
V době spuštění funkce označování clickbaitem Artifact uvedl, že má manuální proces prověřování článků, aby je označil jako clickbait poté, co je nahlásí více uživatelů.
S novou aktualizací, pokud je článek označen jako clickbait týmem Artifact, AI přepíše titulek pro všechny uživatele. Lidé uvidí vedle nadpisu ikonu hvězdičky, která označuje, že jej umělá inteligence přepsala.
Poděkování za obrázky: Artefakt
Startup navíc již pracuje na technologii pro detekci clickbaitových článků, aniž by se spoléhal na ruční hlášení. Uvádí, že jakmile bude tento systém zaveden, aplikace automaticky rozpozná a přepíše titulky.
Díky těmto funkcím na sebe aplikace přebírá velkou redakční odpovědnost, od správné identifikace clickbaitových článků až po využití AI k přepisování titulků, které samy o sobě nejsou zavádějící. Společnost se však těchto kroků nebojí podniknout.
V rozhovoru pro TechCrunch v březnu Systrom připustil, že provozování zpravodajské aplikace určitým způsobem zahrnuje přijímání redakčních rozhodnutí.
„Sestavení algoritmu je ve skutečnosti nesmírně redakční. Protože to, na čem se rozhodnete trénovat svůj algoritmus – na objektivní funkci, na datech, která vložíte, na datech, která zahrnete, na datech, která nezahrnete – je vše na redakčním posouzení. Způsob, jakým zvažujete různé cíle,“ řekl.