Apple's 'Wonderlust' event at the company's headquarters in Cupertino, California

12. září (Reuters) – Na rozdíl od jiných společností, které se pokoušejí o významné transformace s umělou inteligencí, Apple (AAPL.O) využívá vznikající technologii ke zlepšení základních funkcí svých nových gadgetů.

Bez použití slov „umělá inteligence“ k popisu vznikající technologie Apple představil novou řadu iPhonů a nové hodinky, které obsahovaly vylepšené polovodičové konstrukce, které pohánějí nové funkce umělé inteligence. Funkce do značné míry vylepšují základní funkce, jako je přijetí hovoru nebo pořízení lepších snímků.

Umělá inteligence se neobjevila ani na červnové vývojářské konferenci, ale již měsíce v zákulisí potichu přetvářela základní softwarové produkty společnosti Apple.

Naproti tomu Microsoft (MSFT.O) a Google Alphabet (GOOGL.O) si stanovily ambiciózní cíle pro úroveň transformace se svým úsilím o AI. Vedoucí představitelé oboru varovali před možnými škodami plynoucími z nekontrolovaného vývoje nových nástrojů, jako je generativní AI.

Apple postavil hodinky Series 9 Watch s novým čipem, který obsahuje vylepšené možnosti zhroucení dat, zejména přidáním čtyřjádrového „Neural Engine“, který dokáže zpracovat úlohy strojového učení až dvakrát rychleji. Neural Engine je to, co Apple nazývá stavebními kameny pro své čipy, které urychlují funkce AI.

Díky AI komponentům čipu hodinek je Siri, hlasová asistentka Apple, o 25 % přesnější.

Ale zahrnutí komponent čipu strojového učení také umožnilo Applu spustit nový způsob interakce se zařízením: lidé mohou „dvojitým klepnutím“ sevřením prstu ruky hodinek dělat věci, jako je příjem nebo ukončení telefonních hovorů, pozastavení hudby nebo spuštění. další informace, jako je počasí.

Cílem je poskytnout lidem způsob, jak ovládat Apple Watch, když je jejich ruka mimo hodinky zaneprázdněna držením šálku kávy nebo venčením psa. Tato funkce funguje tak, že pomocí nového čipu a strojového učení detekuje jemné pohyby a změny v průtoku krve, když uživatelé klepou prsty o sebe.

Výrobce iPhone také ukázal vylepšené snímání obrazu pro svou řadu telefonů. Společnost již dlouho nabízí „portrétový režim“, který dokáže pomocí výpočetního výkonu rozostřit pozadí pro simulaci velké čočky fotoaparátu. Uživatelé ale museli pamatovat na to, aby funkci zapnuli. Kamera nyní automaticky rozpozná, kdy je osoba v záběru, a shromažďuje data potřebná k pozdějšímu rozmazání pozadí.

Apple není zdaleka jediným výrobcem smartphonů, který do svého hardwaru přidává umělou inteligenci. Například telefony Pixel od Googlu umožňují uživatelům vymazat z obrázků nežádoucí osoby nebo předměty.

Reportáž Maxe A. Cherneyho v San Franciscu; Střih Lisa Shumaker

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Získat licenční práva, otevře novou kartu

Read More

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *